107,6 FM

Rybnik. Dobra sytuacja w liceach, nieco gorsza w szkołach branżowych

Dobra sytuacja w liceach, nieco gorsza w szkołach branżowych. Tak jest w Rybniku jeżeli chodzi o plan lekcji uczniów.

Nowy rok szkolny i pytanie o plany lekcji. Czy z powodu podwójnych roczników w szkołach średnich uczniowie zaczynają i kończą lekcje później? Sprawdzamy jak wygląda sytuacja w Rybniku. Mateusz Kornas rozmawiał z uczniami Zespołu Szkół Budowlanych:

- Można powiedzieć, że uczniowie chodzą do szkoły na dwie zmiany - przyznaje Marek Holona, dyrektor Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych imieniem Tadeusza Kościuszki w Rybniku:

Dyrektor Marek Holona tłumaczy, że powodem takiego stanu rzeczy jest liczba sal lekcyjnych i ich obłożenie. W porównaniu z poprzednim rokiem, szkoła ma dodatkowych 5 oddziałów, czyli około 150 uczniów więcej. Niewiele zmieniło się za to w planie lekcji w liceach. Zarówno I LO, jak IV LO nie wydłużyło godzin zajęć lekcyjnych poza godzinę 17.00. Mówią dyrektorzy tych szkół Tadeusz Chrószcz i Małgorzata Wróbel:

Niektórzy uczniowie muszą później wracać do domu. Jaki może to mieć na nich wpływ mówi psycholog Anna Rduch, która na co dzień pracuje w jednej z rybnickich szkół:

Później lekcje kończą zwłaszcza uczniowie szkół branżowych. Tam trudniej o kadrę nauczycielską i trudniej też o odpowiednią liczbę sal lekcyjnych wyposażonych w specjalistyczny sprzęt.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama