107,6 FM

To brzmi jak ponadczasowy opis Kościoła

Wędrował przez miasta i wsie. Łk 8,1

Łk 8, 1-3

Jezus wędrował przez miasta i wsie, nauczając i głosząc Ewangelię o królestwie Bożym. A było z Nim Dwunastu oraz kilka kobiet, które zostały uwolnione od złych duchów i od chorób, Maria, zwana Magdaleną, którą opuściło siedem złych duchów; Joanna, żona Chuzy, rządcy Heroda; Zuzanna i wiele innych, które im usługiwały, udzielając ze swego mienia.

Wędrował przez miasta i wsie. Łk 8,1

Ewangelia z komentarzem. Słowa najważniejsze rozważa ks. Jerzy Szymik
Gość Niedzielny

Jezus, Dwunastu oraz kilka kobiet, które im usługują ze swego mienia. To brzmi jak ponadczasowy opis Kościoła. Właśnie w takim składzie wędruje Kościół z Ewangelią, przez miasta i wsie, przez kontynenty i wieki: Jezus, Dwunastu i Kobiety. Niedawno mojemu przyjacielowi, proboszczowi górnośląskiej parafii, mała kobieta, dziewczynka, szepnęła do ucha w kościele, tuż po Mszy: „uwielbiam Kościół”. Dla takich chwil warto żyć, powiedziała, słysząc tę historię, moja siostra. W czasach takich jak nasze, to właśnie, dokładnie to, mówi nam Pan ustami maluczkich: uwielbiam Kościół.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamów newsletter