107,6 FM

23.9.2019 | Wojenne losy kard. Augusta Hlonda

Życie pierwszego biskupa katowickiego, późniejszego prymasa Polski, kard. Augusta Hlonda, przedstawia pokaźnych rozmiarów album "August Hlond 1881-1948", w którym znajdujemy ponad 700 fotografii. Z autorem tego opracowania, Łukaszem Kobielą, rozmawiamy o wojennych losach kardynała.
Taki też jest temat spotkania z autorem, promującego ten album - w środę (25 września) o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach (ul. Teatralna 4).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

A to historia

A to historia  

We wtorki i czwartki o 18.30. Zaprasza Aneta Kuberska-Bębas.

Historia bywa przestrogą, jest świadkiem czasów, dzieje się na naszych oczach. Czy będzie dla nas – jak dla starożytnych – nauczycielką życia? Słuchaj i poznaj bohaterów naszej historii; dowiedz się o kulisach najważniejszych dla Polski i świata wydarzeń; odkrywaj ślady naszej lokalnej przeszłości; wygrywaj najciekawsze, historyczne książki.

Audycje