107,6 FM

Tesco zniknie z Polski?

Jak donosi Agencja Bloomberg Tesco rozważa wycofanie się z Polski. Powodem ma być spadek sprzedaży.

Nie tylko małe sklepy borykają się z konkurencją dyskontów w rodzaju Lidla i Biedronki. Również hipermarkety słabo radzą sobie na współczesnym rynku handlu detalicznego. Podczas gdy dyskonty opanowały już 1/3 rynku polskiego, udział hipermarketów na nim spadł poniżej 10 proc.

Problemy ze spadkiem udziałów w polskim rynku mocno odczuwa Tesco. Brytyjska sieć posiada w Polsce ponad 300 sklepów. W ostatnim czasie z kolejnych miast znikają jednak sklepy Tesco a już ponad 2 tys. pracowników sieci zostało zwolnionych. Firma notuje jednak dalsze straty.

Tesco wycofało się już w ostatnich latach ze Stanów Zjednoczonych i Korei Południowej. Teraz coraz głośniej mówi się o wycofaniu się Brytyjczyków z Europy Środkowej. Władze firmy jednak dementują na razie te informacje.

Jeśli doszłoby do wyjścia sieci Tesco z Polski, to część jej sklepów mogłaby zostać przejęta przez inna markę. Potrzebowałyby jednak na to zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który na każdą taką koncentrację patrzy nieufnie.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • Anonim (konto usunięte)
    01.10.2019 20:28
    Coś w tym jest, bo gołym okiem widać, jak z dnia na dzień ubożeje asortyment w sklepach tej sieci...
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama