107,6 FM

8.10.2019 | Prymas Tysiąclecia będzie błogosławionym

Papież Franciszek zatwierdził dekret oficjalnie uznający cud za wstawiennictwem kard. Stefana Wyszyńskiego. Kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski złożył do papieża prośbę, aby beatyfikacja odbyła się 31 maja 2020 roku na placu Piłsudskiego w Warszawie.
Rolę Prymasa Tysiąclecia w tym okresie dziejów Polski niech krótko przypomni ks. prof. Jerzy Myszor, historyk z WTL UŚ.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

A to historia

A to historia  

We wtorki i czwartki o 18.30. Zaprasza Aneta Kuberska-Bębas.

Historia bywa przestrogą, jest świadkiem czasów, dzieje się na naszych oczach. Czy będzie dla nas – jak dla starożytnych – nauczycielką życia? Słuchaj i poznaj bohaterów naszej historii; dowiedz się o kulisach najważniejszych dla Polski i świata wydarzeń; odkrywaj ślady naszej lokalnej przeszłości; wygrywaj najciekawsze, historyczne książki.

Audycje