107,6 FM

14.10.2019 | Po co była bitwa pod Lenino w 1943 r.?

W latach Polski Ludowej 12 października był obchodzony jako Święto Ludowego Wojska Polskiego na pamiątkę bitwy pod Lenino, która rozegrała się 12-13 października 1943. W istocie była dla Polaków z 1. Dywizji im. Tadeusza Kościuszki bitwą przegraną, kosztowała życie jednej piątej tej formacji. Czy więc była w ogóle potrzebna?

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

A to historia

A to historia  

We wtorki i czwartki o 18.30. Zaprasza Aneta Kuberska-Bębas.

Historia bywa przestrogą, jest świadkiem czasów, dzieje się na naszych oczach. Czy będzie dla nas – jak dla starożytnych – nauczycielką życia? Słuchaj i poznaj bohaterów naszej historii; dowiedz się o kulisach najważniejszych dla Polski i świata wydarzeń; odkrywaj ślady naszej lokalnej przeszłości; wygrywaj najciekawsze, historyczne książki.

Audycje