107,6 FM

Gdy łatwiej zobaczyć zło niż dobro

Podobne jest [królestwo Boże] do ziarnka gorczycy, które ktoś wziął i posiał w swoim ogrodzie. Łk 13,19

Łk 13, 18-21

Jezus mówił: «Do czego podobne jest królestwo Boże i z czym mam je porównać? Podobne jest do ziarnka gorczycy, które ktoś wziął i posiał w swoim ogrodzie. Wyrosło i stało się wielkim drzewem, tak że ptaki podniebne zagnieździły się na jego gałęziach».

I mówił dalej: «Z czym mam porównać królestwo Boże? Podobne jest do zaczynu, który pewna kobieta wzięła i włożyła w trzy miary mąki, aż wszystko się zakwasiło».

Podobne jest [królestwo Boże] do ziarnka gorczycy, które ktoś wziął i posiał w swoim ogrodzie. Łk 13,19

Ewangelia z komentarzem. Słowa najważniejsze rozważa Magdalena Jóźwik
Gość Niedzielny

Martwimy się, widząc małość i słabość. W kościele – widząc pustoszejące ławki, w świecie – gdy łatwiej zobaczyć zło niż dobro, w rodzinie – gdy więcej kryzysów niż radości, w sobie – zauważając całą listę grzechów i słabości, a tak mało dobra i miłości. Martwimy się, bo to, co jest dobre w Kościele, w świecie, rodzinie i w nas samych, jest jednocześnie takie małe i słabe, kruche i ledwo dostrzegalne. Czy to wystarczy, to tak niewiele, że prawie nic? Bogu wystarczy. To my mamy problem ze słabością i małością, bo moc, wielkość, liczba dają nam złudne poczucie bezpieczeństwa. Dla Boga to, co małe i kruche, jest okazją, by objawić swoją potęgę i moc. On małe czyni wielkim, słabe silnym, a kruche mocnym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamów newsletter