107,6 FM

21.10.2019| Czy charyzmatycy odnawiają Kościół, czy raczej sprowadzają go na manowce?

Po co gromadzić się na modlitwie w halach widowiskowych, skoro wokół pełno kościołów? Czy konflikty między różnymi ruchami kościelnymi są faktycznym problemem polskiego katolicyzmu, czy niszowym zagadnieniem, którym nie ma sensu się zajmować? W jaki sposób św. Charbel może być przykładem prawidłowej posługi charyzmatycznej? O tym rozmawiamy dr hab. Aleksandrem Bańką.

Czym jest konferencja "Serce Dawida" i inne, podobne konferencje środowisk charyzmatycznych? Czy to zagrożenie dla Kościoła?

Dlaczego katolicy spotykają się i modlą w halach widowiskowych?

Czego o charyzmatach i posłudze charyzmatycznej uczy nas św. Charbel?

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Duchowy GPS

Duchowy GPS  

"Duchowy GPS" - to program w którym na zjawiska społeczne i kulturowe, na codzienne problemy i dylematy moralne próbujemy patrzeć przez pryzmat teologii i nauczania Kościoła. Duchowość i eklezjologia, ale też psychologia, socjologia i kultura - to rejony, w które zapraszają eksperci - ludzie Kościoła gotowi komentować dzisiejszą rzeczywistość. W tej audycji wystąpili m. in.: ks. prof. Jerzy Szymik, ks. prof. Arkadiusz Wuwer, red. Zbigniew Nosowski, bp Andrzej Siemieniewski, bp Marian Niemiec, Adam i Beata Dylusowie, ks. dr Grzegorz Strzelczyk, red. Małgorzata Bilska.

 

Programy