107,6 FM

29.10.2019 | Co robili agenci SB, kedy w Katowicach był papież?

"Zorza" – taki kryptonim Służba Bezpieczeństwa nadała akcji przygotowań i zabezpieczenia wizyty Jana Pawła II w Katowicach. Wracamy do tamtych wydarzeń za sprawą książki, która ukazała się właśnie nakładem IPN: „Operacja ‘Zorza’. Wizyta papieża Jana Pawła II w Katowicach w 1983 roku w dokumentach Służby Bezpieczeństwa”.

Autorzy tego opracowania - Anna Badura, Grzegorz Kołek, Tomasz Marszałek, Agnieszka Przewłoka - opowiadają tym razem m.in. o agentach, których wtedy SB używała w Kościele i w społeczeństwie.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

A to historia

A to historia  

We wtorki i czwartki o 18.30. Zaprasza Aneta Kuberska-Bębas.

Historia bywa przestrogą, jest świadkiem czasów, dzieje się na naszych oczach. Czy będzie dla nas – jak dla starożytnych – nauczycielką życia? Słuchaj i poznaj bohaterów naszej historii; dowiedz się o kulisach najważniejszych dla Polski i świata wydarzeń; odkrywaj ślady naszej lokalnej przeszłości; wygrywaj najciekawsze, historyczne książki.

Audycje