107,6 FM

4.11.2019 | Wojciech Korfanty - postać pomnikowa

Od nieco ponad tygodnia w Warszawie stoi pomnik Wojciecha Korfantego. Ale zapewne jego pomnikiem można nazwać też pokaźnych rozmiarów album, który ukazał się nakładem IPN. Krótki tytuł „Wojciech Korfanty 1873–1939”, ale bardzo bogata zawartość. Przygotowała go trójka autorów z katowickiego IPN: Grzegorz Bębnik, Sebastian Rosenbaum, Mirosław Węcki.

Wojciech Korfanty to postać pomnikowa - tak mówi o nim dr Grzegorz Bębnik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

A to historia

A to historia  

We wtorki i czwartki o 18.30. Zaprasza Aneta Kuberska-Bębas.

Historia bywa przestrogą, jest świadkiem czasów, dzieje się na naszych oczach. Czy będzie dla nas – jak dla starożytnych – nauczycielką życia? Słuchaj i poznaj bohaterów naszej historii; dowiedz się o kulisach najważniejszych dla Polski i świata wydarzeń; odkrywaj ślady naszej lokalnej przeszłości; wygrywaj najciekawsze, historyczne książki.

Audycje