107,6 FM

Kryry zyskają relikwie św. Karola Boromeusza

Ich uroczyste wprowadzenie odbędzie się w parafii Kryry w gminie Suszec w niedzielę 10 listopada.

To jedyna parafia w archidiecezji katowickiej pod wezwaniem św. Karola Boromeusza. Wprowadzenie relikwii odbędzie się w czasie odpustu parafialnego, na sumie o godz. 11.00.

Relikwie zostały sprowadzone wprost z Mediolanu. To fragment ciała i włosienicy świętego.

Historia życia Karola Boromeusza jest fascynująca. W środku jednego z największych kryzysów w dziejach Kościoła, w XVI wieku, został arcybiskupem Mediolanu. Rozpoczął w mieście odnowę zgodną z duchem Soboru Trydenckiego. Reformę zaczął od... siebie, co robiło na ludziach duże wrażenie, oraz od innych duszpasterzy.

Założył pierwsze seminarium duchowne. Zmobilizował proboszczów do prowadzenia kartoteki parafialnej. Był surowy dla gorszycieli. Napotykał opór, także ze strony duchownych, którzy chcieli, żeby wszystko zostało po staremu. Jeden z mnichów nawet strzelił do modlącego się św. Karola Boromeusza, lekko go raniąc.

Więcej przeczytasz w tekście Wizja i odwaga - św. Karol Boromeusz.

Św. Karol jest patronem zgromadzenia sióstr boromeuszek, silnie reprezentowanego w archidiecezji katowickiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama