107,6 FM

10.12.2019 | 40 kroków... do aresztu, katedry, na cmentarz...

Tym razem, na kilka dni przed rocznicą wprowadzenia stanu wojennego 13 grudnia 1981 roku, wybieramy się na spacer po centrum Katowic z przewodnikiem "40 kroków". Z dworca kolejowego ruszamy ulicą Mikołowską w stronę aresztu. Dojdziemy m.in. do katedry, czy na cmentarz... Jakich śladów dawnej opozycji antykomunistycznej będziemy tam szukać?

"40 kroków" to publikacja Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności – przewodnik po 40 miejscach związanych z działalnością opozycji antykomunistycznej PRL na Górnym Śląsku i w Zagłębiu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

A to historia

A to historia  

Od pon. do piątku o 11.40. Zapraszają Aneta Kuberska-Bębas i Sylwester Strzałkowski.

Historia bywa przestrogą, jest świadkiem czasów, dzieje się na naszych oczach. Czy będzie dla nas – jak dla starożytnych – nauczycielką życia? Słuchaj i poznaj bohaterów naszej historii; dowiedz się o kulisach najważniejszych dla Polski i świata wydarzeń; odkrywaj ślady naszej lokalnej przeszłości; wygrywaj najciekawsze, historyczne książki.

Audycje