107,6 FM

23.1.2020 | Sowiecka masakra w Miechowicach 75 lat temu

75 lat temu, w styczniu 1945 r. miały miejsce barbarzyńskie wydarzenia, związane z wkraczaniem Armii Czerwonej do śląskich miast. To, czego dopuścili się żołnierze Armii Czerwonej w Miechowicach to jeden z tragiczniejszych epizodów tamtego czasu. W trakcie kilkudniowych walk w rejonie Miechowic zamordowali setki cywilnych mieszkańców, których wyprowadzali z piwnic i rozstrzeliwali. Zabijali nastoletnich chłopców i osoby w podeszłym wieku, gwałcili kobiety.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

A to historia

A to historia  

Od pon. do piątku o 11.40. Zapraszają Aneta Kuberska-Bębas i Sylwester Strzałkowski.

Historia bywa przestrogą, jest świadkiem czasów, dzieje się na naszych oczach. Czy będzie dla nas – jak dla starożytnych – nauczycielką życia? Słuchaj i poznaj bohaterów naszej historii; dowiedz się o kulisach najważniejszych dla Polski i świata wydarzeń; odkrywaj ślady naszej lokalnej przeszłości; wygrywaj najciekawsze, historyczne książki.

Audycje