107,6 FM

Legion złych jest wyrzucany przez Jezusa samą Jego obecnością i słowami

Skoro z daleka ujrzał Jezusa, przybiegł, oddał Mu pokłon. Mk 5,6

Mk 5,1-20

Jezus i uczniowie Jego przybyli na drugą stronę jeziora do kraju Gerazeńczyków. Ledwie wysiadł z łodzi, zaraz wybiegł Mu naprzeciw z grobów człowiek opętany przez ducha nieczystego.
Mieszkał on stale w grobach i nawet łańcuchem nie mógł go już nikt związać. Często bowiem wiązano go w pęta i łańcuchy; ale łańcuchy kruszył, a pęta rozrywał, i nikt nie zdołał go poskromić. Wciąż dniem i nocą krzyczał, tłukł się kamieniami w grobach i po górach.
Skoro z daleka ujrzał Jezusa, przybiegł, oddał Mu pokłon i krzyczał wniebogłosy: «Czego chcesz ode mnie, Jezusie, Synu Boga Najwyższego? Zaklinam Cię na Boga, nie dręcz mnie». Powiedział mu bowiem: «Wyjdź, duchu nieczysty, z tego człowieka”. I zapytał go: „Jak ci na imię?» Odpowiedział Mu: «Na imię mi legion, bo nas jest wielu». I prosił Go na wszystko, żeby ich nie wyganiał z tej okolicy.
A pasła się tam na górze wielka trzoda świń. Prosili Go więc: «Poślij nas w świnie, żebyśmy w nie wejść mogli». I pozwolił im. Tak duchy nieczyste wyszły i weszły w świnie. A trzoda około dwutysięczna ruszyła pędem po urwistym zboczu do jeziora. I potonęły w jeziorze.
Pasterze zaś uciekli i rozpowiedzieli to w mieście i po zagrodach, a ludzie wyszli zobaczyć, co się stało. Gdy przyszli do Jezusa, ujrzeli opętanego, który miał w sobie legion, jak siedział ubrany i przy zdrowych zmysłach. Strach ich ogarnął. A ci, którzy widzieli, opowiedzieli im, co się stało z opętanym, a także o świniach. Wtedy zaczęli Go prosić, żeby odszedł z ich granic.
Gdy wsiadł do łodzi, prosił Go opętany, żeby mógł zostać przy Nim. Ale nie zgodził się na to, tylko rzeki do niego: «Wracaj do domu, do swoich, i opowiadaj im wszystko, co Pan ci uczynił i jak ulitował się nad tobą». Poszedł więc i zaczął rozgłaszać w Dekapolu wszystko, co Jezus z nim uczynił, a wszyscy się dziwili.

 

Skoro z daleka ujrzał Jezusa, przybiegł, oddał Mu pokłon. Mk 5,6

 
Ewangelia z komentarzem. Legion złych jest wyrzucany przez Jezusa samą Jego obecnością i słowami
Gość Niedzielny

Ostatnio rozmawiałem z człowiekiem, który pomagał dość regularnie księdzu egzorcyście. Nie chodziło tylko o pomoc duchową, ale przede wszystkim fizyczną. Upór opętanych, często drobnych osób, był tak wielki, że dwóch silnych mężczyzn ledwo radziło sobie z ich utrzymaniem. Aż ciarki przechodzą. Dzisiaj legion złych jest wyrzucany przez Jezusa samą Jego obecnością i słowami. Jakaż ogromna siła z Niego bije i jak małe są demony przy Nim. Takie historie nie powinny nas przerażać, ale przypominać o tym, by przytulać się do Jego obecności. A jeśli z Jego pomocą pokonasz demona, choćby najmniejszego, „wracaj do domu, do swoich, i opowiedz im wszystko, co Pan ci uczynił i jak ulitował się nad tobą”.

 

Dziękujemy, że z nami jesteś Dostęp do treści jest ograniczony Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..