107,6 FM

5.02.2020 | Modlić się śpiewająco? Lekcja w Szkółce TGD

Czy muzyka zbliża do Boga? Czy ten kto śpiewa dwa razy się modli? Czy uwielbienia można się nauczyć? Między innymi na te pytania odpowiadają Gabi Gąsior i Wojtek Gąsior prowadzący w Katowicach Szkółkę TGD, a także Magda Anioł i Adam Szewczyk.

5.02.2020 | Modlić się śpiewająco? Lekcja w Szkółce TGD  

Zostawiamy dziś radiowe studio i z mikrofonem Radia eM ruszamy na zajęcia Szkółki TGD. Zanim przywitamy Gabi i Wojtka Gąsiorów spróbujmy odnaleźć się w rozśpiewanym chórze.

Gabi Gąsior, Wojtek Gasior, Dominika Szczawińska   Gabi Gąsior, Wojtek Gasior, Dominika Szczawińska

Czas oddać głos najmłodszym. Czym dla uczniów Szkółki TGD są zajęcia, czy modlą się śpiewem i jak radzą sobie ze... śmiechem.

Wśród rodziców czekających na korytarzu na dzieci spotkałam Magdę Anioł i Adama Szewczyka. Czy zaproszenie do uwielbienia jest dla każdego i czy śpiewać każdy może?

Szkółka TGD to też rozśpiewana wspólnota. Z Gabi i Wojtkiem rozmawiamy o tym, co poza profesjonalnym szkoleniem dzieje się na zajęciach.

5.02.2020 | Modlić się śpiewająco? Lekcja w Szkółce TGD  

Gabi Gąsior

wokalistka, autorka tekstów i muzyki, instruktor gospel,
dyrygentka i nauczyciel śpiewu. Absolwentka wokalistyki jazzowej katowickiego Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Trener wokalny w I edycji telewizyjnego show “Bitwa na głosy” w drużynie braci Golec. Muzyką zajmuje się od dziecka. Na swoim koncie ma wydany autorski album gospel „Bez Ciebie nie ma mnie” oraz płytę świąteczną „Narodził się Jedyny Król”. Występowała podczas koncertu Super Debiuty 2014 w Opolu. Przygotowała oraz poprowadziła chór podczas Światowych Dni Młodzieży do koncertu „Credo In Misericordiam Dei” pod kierownictwem Adama Sztaby. Podczas koncertu wykonała m. in swój utwór „Słudzy Pańscy Chwalcie Pana”.
Na codzień koncertuje z własnym repertuarem wraz z zespołem Holy Noiz oraz duetem GGDuo. Współpracuje z artystami takimi jak Golec uOrkiestra, Beata Bednarz, Andrzej Lampert, Kuba Badach, a także chórami gospel. Prowadzi warsztaty muzyki gospel w kraju i za granicą.

5.02.2020 | Modlić się śpiewająco? Lekcja w Szkółce TGD  

Wojtek Gąsior

Basista, aranżer, muzyk sesyjny, pedagog, absolwent katowickiego Wydziału Jazzu (2009). Pracował z wieloma uznanymi artystami grając jazz, gospel, soul oraz pop-rock. Koncertował m. in. z: Natalią Niemen, Adamem Sztabą, Andrzejem Lampertem, Kubą Badachem, Mieczysławem Szcześniakiem, Ewą Urygą, Mate.O a także z wieloma artystami gospelowymi ze Stanów
Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii. Występował na wielu festiwalach gospelowych w całej Europie. Jest Współtwórcą i producentem muzycznym projektów: Gabi Gąsior & Holy Noiz oraz GGDuo.

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

21.00 Credo - rozmowy o wierze

21.00 Credo - rozmowy o wierze  

Porozmawiamy o muzyce od i dla Boga, o rozpoznawaniu znaków czasu, czy teraz jest czas łaski dla wierzących? Nie zabraknie też dużo dobrej muzyki.

 

 

Programy