107,6 FM

Chorzów. Opóźnienie w remoncie Planetarium Śląskiego. Będzie gotowe w przyszłym roku

Nie w tym, lecz w przyszłym roku zostanie oddane do użytku wyremontowane Planetarium Śląskie. Rozbudowa obiektu okazała się niemożliwa, bo konieczne były zmiany w projekcie.

Planetarium Śląskie w Chorzowie, które  w tym roku miało po rozbudowie stać się centrum nauki otwarte zostanie dopiero w połowie przyszłego roku. Rozbudowa obiektu okazała się niemożliwa do wykonania według starego projektu. - Na przeszkodzie stanęły warunki geologiczne - tłumaczy Izabela Domogała, członek zarządu województwa śląskiego:

Radni Sejmiku Woj. Śląskiego przyjęli zmiany w wieloletniej perspektywie finansowej tego regionu, zakładające m.in. przesunięcia środków na przebudowę obiektu, który ma pełnić także funkcję centrum nauki. Mówi astronom Damian Jabłeka:

Charakterystyczna siedziba placówki wpisana jest na listę zabytków, rozbudowę skierowano więc pod ziemię. Nowe obiekty znajdą się we wzgórzu, które jest cokołem dla dzisiejszych zabudowań.

Nowe planetarium oddane zostanie do użytku w sierpniu przyszłego roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama