107,6 FM

16.02.20| Lądowanie w kosmosie

Ich ambicje są wielkie, ale umiejętności również. Dlatego mają prawo liczyć na sukces.

16.02.20| Lądowanie w kosmosie  

Chłopcy z koła naukowego Elektroniki i Informatyki w Knurowie są absolutnymi mistrzami, ale o nich za chwilę. Teraz głos udostępnimy ich młodszym kolegom z SP Kuźnica w Katowicach, którzy powiedzą, co ich denerwuje w dorosłych.

A teraz 12 letni Tomasz i jego koledzy. W październiku 2019r. Tomek wraz z kolegami z koła naukowego został zakwalifikowany do międzynarodowego konkursu "CanSat 2020" organizowanego przez Europejskie Biuro Edukacji Kosmicznej ESERO, projekt edukacyjny Europejskiej Agencji Kosmicznej realizowany w Polsce przez Centrum Nauki Kopernik.
Chłopcy są wysoko oceniani w konkursie CanSat 2020!

Jak chłopcy informują: „Głównym celem naszego satelity, po jego wystrzeleniu rakietą na wysokość 3km, będzie autonomiczny lot z wykorzystaniem spadochronu szybującego bez użycia napędu z zamiarem lądowania w wyznaczonym miejscu, z uwzględnieniem zmieniającego się kierunku ruchu powietrza zależnie od wysokości na jakiej się znajduje.
W trakcie lotu nasz satelita będzie wykonywał pomiary wielu wielkości fizycznych oraz lokalizował się w przestrzeni 3D, utrzymując stałą łączność telemetryczną ze stanowiskiem kierowania lotem”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..