107,6 FM

03.03.2020 | Obóz pracy w Jaworznie

Mija 75 rocznica likwidacji niemieckiego obozu pracy w Jaworznie. Na jego miejscu, już w lutym 1945 roku władze komunistyczne zorganizowały Centralny Obóz Pracy. Zmienili się strażnicy i więźniowie, baza i metody niszczenia ludzi pozostały podobne. O obozie dwóch totalitaryzmów opowiadamy w audycji.

Czym różniły się: Niemiecki Obóz Pracy w Jaworznie i powstały w jego miejscu w 1945 roku Centralny Obóz Pracy?

W jaki sposób historię obozu dwóch totalitaryzmów uczczono w Jaworznie?

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

A to historia

A to historia  

We wtorki i czwartki o 18.30. Zaprasza Aneta Kuberska-Bębas.

Historia bywa przestrogą, jest świadkiem czasów, dzieje się na naszych oczach. Czy będzie dla nas – jak dla starożytnych – nauczycielką życia? Słuchaj i poznaj bohaterów naszej historii; dowiedz się o kulisach najważniejszych dla Polski i świata wydarzeń; odkrywaj ślady naszej lokalnej przeszłości; wygrywaj najciekawsze, historyczne książki.

Audycje