107,6 FM

Franciszek apeluje do księży, by odwiedzali chorych w dniach epidemii

Papież Franciszek zaapelował we wtorek do księży, by odwiedzali chorych i towarzyszyli pracownikom służby zdrowia, którzy niosą im pomoc w dniach epidemii koronawirusa. Poprosił o to podczas Mszy, którą odprawił w Domu Świętej Marty w Watykanie, gdzie mieszka.

"Módlmy się za chorych, za pracowników służby zdrowia, za tyle osób, które cierpią z powodu tej epidemii" - powiedział Franciszek.

"Módlmy się do Pana także za naszych księży, aby mieli odwagę wyjść i iść do chorych, niosąc siłę słowa Bożego i Eucharystii oraz towarzyszyć personelowi medycznemu i wolontariuszom w ich pracy" - dodał papież.

Poranne tradycyjne Msze św. w kaplicy Domu Świętej Marty Franciszek odprawia bez udziału grup wiernych, co jest rezultatem specjalnych kroków prewencji wprowadzonych również w Watykanie z powodu epidemii. Msze są transmitowane przez watykańskie media.

Papież zmienił w tych dniach całkowicie formułę swojej działalności i nie spotyka się z tłumami wiernych. W niedzielę odmówił modlitwę Anioł Pański z biblioteki w Pałacu Apostolskim, a nie w jego oknie. Taki sam przebieg, bez bezpośredniego spotkania z pielgrzymami, będzie miała środowa audiencja generalna.

W całych Włoszech, gdzie obowiązują radykalne ograniczenia w ramach walki z koronawirusem, nie są odprawiane Msze w kościołach.

« 1 »
 • gompi1
  10.03.2020 11:50

  Tak, ta sytuacja pokazuje jak ważne są slowa "czuwajcie, bo nie znacie dnia ani godziny". Koscioły pozamykane, setki ludzi w zagrożeniu życia nie maja dostępu do sakramentów , w tym spowiedzi, namaszczenia chorych,.. Przyszło to niespodziewanie. Nie myślę żeby mieli czas na to aby się przygotować... Apel papieża jak najbardziej na miejscu... Kapłani stają w dylemacie : narazić swoje życie ale uratowac umierających ludzi od śmierci w grzechu ciężkim ...
  doceń 11
 • spe
  10.03.2020 12:24
  Dlatego właśnie celibat jest w rzeczywistości błogosławieństwem dla Kościoła i ulgą w trudnych dylematach, przed którymi staje kapłan chcący w pełni zrealizować otrzymane od Boga powołanie.
  doceń 15
 • teofanes
  10.03.2020 13:32
  No i pozamiatane. Biskup Rzymu i inni biskupi we Włoszech mają wreszcie spokój, nie muszą się zajmować wiernymi. Koronawirus wygonił duchownych z kościołów znacznie sprawniej i szybciej niż cala armia liberalnych i ateistycznych publicystów, działających na tej niwie od dziesiątków lat. Kościół włoski na własne życzenie rezygnuje z działalności publicznej, właśnie wtedy, gdy jest ona najbardziej ludziom potrzebna.
  doceń 9
 • eedyta73
  10.03.2020 21:27
  JAK TAK MĄDRY NIECH DA PRZYKŁAD I PÓJDZIE SAM A NIE ZAMKNĄŁ SIĘ W BIBLIOTECE
  doceń 3
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama