107,6 FM

10.03.2020 | 80 lat temu zapadła decyzja o zbrodni katyńskiej

80 lat temu kierownictwo sowieckiej partii komunistycznej podjęło decyzję o wymordowaniu ponad 25 tysięcy polskich obywateli - jeńców wojennych i więźniów. O zbrodni katyńskiej, w którą najpierw trudno było uwierzyć, a później wiedzieć i mówić nie było wolno, opowiada w audycji historyk IPN Rafał Michalski.

Dlaczego Katyń stał się symbole zbrodni dokonanej przez sowietów na polskich obywatelach w 1940 roku?

Czy historia kłamstwa katyńskiego odeszła już do przeszłości?

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

A to historia

A to historia  

We wtorki i czwartki o 18.30. Zaprasza Aneta Kuberska-Bębas.

Historia bywa przestrogą, jest świadkiem czasów, dzieje się na naszych oczach. Czy będzie dla nas – jak dla starożytnych – nauczycielką życia? Słuchaj i poznaj bohaterów naszej historii; dowiedz się o kulisach najważniejszych dla Polski i świata wydarzeń; odkrywaj ślady naszej lokalnej przeszłości; wygrywaj najciekawsze, historyczne książki.

Audycje