107,6 FM

Prezydent: Nie jest w tej chwili rozważane wprowadzenie w Polsce stanu wyjątkowego

Nie ma w tej chwili wniosku ze strony Rady Ministrów o wprowadzenie w Polsce stanu wyjątkowego; nie jest to w ogóle na etapie rozważania w tym momencie - powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda.

Na briefingu prasowym Duda zwrócił uwagę, że w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa pojawiają się różne plotki. "Między innymi dzisiaj słyszę plotkę o tym, że ma być wprowadzony stan wyjątkowy. Proszę państwa, nie ma takiego wniosku w tej chwili ze strony Rady Ministrów, nie ma takiego wniosku, nie jest to w ogóle na etapie rozważania w tym momencie" - oświadczył prezydent.

"Oczywiście, że sytuacja się zmienia i ona być może za kilka dni będzie już zupełnie inna. Ale dzisiaj nie ma w ogóle takiej dyskusji" - dodał.

Prezydent zwracał uwagę, że przyrost liczby zakażeń od czwartku do piątku jest mniejszy, niż się spodziewano. "Wczoraj wieczorem było ich 51, dzisiaj jest ponad 60, ale to jest dużo mniej, niż myślano, że będzie w tym okresie, więc bardzo proszę o zachowanie spokoju" - apelował dodając, że polskie władze robią wszystko, co możliwe, żeby zapanować nad sytuacją.

« 1 »
 • annaewa2
  13.03.2020 14:14
  Mniejszy przyrost zakażeń nie wynika ze spowolnienia epidemii, tylko z braku szbkich testów wykrywających wirusa.
 • BabaJaga1
  13.03.2020 17:25
  nasz prezydent nieraz juz klamal.Nie zdziwilbym sie wcale gdyby to byl raz nastepny.
  doceń 1
 • BabaJaga1
  13.03.2020 19:43
  no i prezydent znowu klamal.Czy nie wiedzial?Granice sie jednak zamyka.Czyz to nie stan wyjatkowy?
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama