107,6 FM

Pielęgniarka z Radomskiego Centrum Onkologii jest zarażona koronawirusem

Pielęgniarka z Radomskiego Centrum Onkologii jest zarażona koronawirusem. Szpital wszczął odpowiednie procedury. Osoby, które miały kontakt z kobietą, zostały poddane kwarantannie i czekają na wyniki badań.

Rzeczniczka Radomskiego Centrum Onkologii Izabela Leśkiewicz poinformowała PAP w piątek, że pielęgniarka nie miała żadnych objawów chorobowych.

Kobieta pracuje na chemioterapii dziennej. "Nie miała styczności z pacjentami leżącymi na oddziałach szpitalnych. Miała natomiast kontakt z kilkoma pacjentami ambulatoryjnymi i sześcioma pracownikami" - powiedziała rzeczniczka. Dodała, że od wszystkich tych osób pobrano próbki do badań. "Osoby te zostały poddane kwarantannie i czekają na wyniki" - powiedziała Leśkiewicz.

Oddziały szpitale w Radomskim centrum Onkologii funkcjonują normalnie. Pacjenci kontynuują leczenie. Ograniczono natomiast przyjęcia na chemioterapię dzienną. "O przyjęciu pacjenta decyduje lekarz" - zaznaczyła rzeczniczka.

W związku z zagrożeniem wirusem SARS-Cov-2, Radomskie Centrum Onkologii już wcześniej wprowadziło pewne ograniczenia. Wstrzymane zostały odwiedziny. Uruchomiono też teleporady dla pacjentów, którzy mogą skontaktować się z lekarzem telefonicznie, by osobiście nie musieli przychodzić do szpitala.

« 1 »
  • Anonim (konto usunięte)
    20.03.2020 15:55
    Tak wygląda sytuacja, gdy nie testuje się pracowników medycznych.
    To jest kolejny szpital mający taki problem i to było wiadome od początku tej epidemii.
    doceń 4
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama