107,6 FM

Wielka Brytania wprowadza restrykcyjne ograniczenia

Mieszkańcy mogą opuszczać swoje domy wyłącznie w czterech przypadkach.

W czasie wieczornego orędzia premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson ogłosił wprowadzenie kolejnych ograniczeń w całym kraju. Mieszkańcy mogą opuszczać swoje domy wyłącznie w czterech przypadkach:

  • zakup produktów pierwszej potrzeby (żywność i lekarstwa);
  • jedno wyjście sportowe dziennie (samotne);
  • w celu uzyskania pomocy medycznej;
  • w celu dotarcia do pracy, o ile nie ma możliwości wykonywania jej zdalnie.

Nie można spotykać się ze znajomymi czy członkami rodziny, z którymi nie mieszka się pod jednym dachem. Premier ogłosił też zakaz zgromadzeń publicznych, w których biorą udział ponad dwie osoby (z wyłączeniem osób mieszkających w tym samym mieszkaniu). Zasady te będą egzekwowane przez policję, a osoby nieprzestrzegające zasad będą karane grzywną.
Zakazane zostały wszelki uroczystości i imprezy  (w tym chrzciny i śluby) oraz nabożeństwa z wyłączeniem pogrzebów. Zamknięte będą m.in. biblioteki, sklepy z produktami drugiej potrzeby, np. odzieżowe czy elektroniczne, restauracje, puby, siłownie czy place zabaw. Otwarte pozostaną natomiast parki. 
Ograniczenia będą obowiązywać co najmniej przez najbliższe trzy tygodnie.

« 1 »
  • BeataGrabowska
    23.03.2020 22:37
    Nie takie rzeczy się działy, nie z takich zaniedbań pacjenci umierali w polskich szpitalach seryjnie i nikt paniki nie siał i nie histeryzowal. Sanepid najwyżej przychodził, tłumaczył jak myć ręce (dawno przed tym wirusem, mówię o wcześniejszych latach), i tyle. Nic się nie zmieniało. Kolejni pacjenci umierali z chamstwa i głupoty lokalnych autorytetów.
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama