107,6 FM

Czy Matka Boża w Trevignano przepowiedziała koronawirusa? Czy te orędzia są autentyczne?

O. Wit Chlondowski mówi o głośnych ostatnio domniemanych objawieniach w Trevignano Romano, podczas których Matka Boża miała przepowiedzieć koronawirusa. - One nie są autentyczne - ocenia franciszkanin.


O. Wit Chlondowski - franciszkanin, doktor teologii dogmatycznej

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • robert324
  28.03.2020 20:44
  Zabrakło mi w wypowiedzi Ojca poddania swojej publicznie wyrażonej opinii ostatecznej decyzji Kościoła w tej sprawie. Z takimi sprawami lepiej poczekać. Nie musimy a nawet nie powinniśmy od razu sami wydawać "orzeczenia" bo czasami może okazać się, że woju. Osobiście radziłby się powstrzymać od osądu. Co jest w nich dobre i zachęca do nawrócenia to zachowujmy. Orędzia trwają od 4 lat. Widząca pewnie ma kościelnego opiekuna. Na razie nie ma oficjalnego stanowiska, co też jest jakimś stanowiskiem. Sprawę trzeba cierpliwie badać w jak najszerszym kontekście.

  Faktem jest, że niektóre orędzia z Trevignano Romano "brzmią" jakby inaczej niż np. objawienia Matki Bożej w Medjugorje ale to nie jest jeszcze rozstrzygające podobnie jak podane przez Ojca przykłady. Gdy czyta się szczegóły na temat przebiegu uznanych przez Kościół objawień to na pierwszy rzut oka również widać wiele, po ludzku rzecz biorąc, kontrowersji czy dziwactw - wystarczy przeczytać dokładny przebieg uznanych objawień w Gietrzwałdzie, gdzie Matka Boża objawiała się ponad 160 razy.

  Przed wypowiedzeniem słów osądu w sprawach wszelkich domniemanych interwencji z Nieba, które przecież często przekraczają ludzkie wyobrażenia, warto mieć w głowie wypowiedzianą przez Gamaliela z Dz 5, 38-39

  "Odstąpcie od tych ludzi i puśćcie ich. Jeżeli bowiem od ludzi pochodzi ta myśl czy sprawa, rozpadnie się, a jeżeli rzeczywiście od Boga pochodzi, nie potraficie ich zniszczyć i może się czasem okazać, że walczycie z Bogiem."
  doceń 30
 • MW2020
  28.03.2020 23:52
  Wszystkim, którzy jeszcze mają wątpliwości polecam obejrzenie filmu, w którym jest wypowiedź biskupa miejsca (20 minuta 20 sekunda) https://www.youtube.com/watch?v=YB0a8NdMTMA&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2g0r1DaG4dgMZW0RaFTTcIkUIPc8IBPm_GZ4RZH5jJ2rF97qQf3AQcFiA
  doceń 22
 • robert324
  30.03.2020 14:45
  Dla równowagi badawczej - ks. Bliźniak odpowiada na zarzuty. Poczekajmy na osąd Kościoła.
  https://www.youtube.com/watch?v=PGItzcxN7CY
  doceń 14
 • Ulla4
  31.03.2020 11:32
  O. Chlondowski wyraża wyłącznie swoje prywatne zdanie na temat tych objawień. Każdy ma do tego prawo. Tylko, że ojciec nie zastanowił się nad faktem jak wiele ludzie stracą nie słuchając aktualnych wezwań Matki Bożej. Mamy takie czasy , że samo Pismo Św. człowiekowi nie wystarcza. Współczesny człowiek zanurzony po czubki włosów w grzechach śmiertelnych potrzebuje przejrzeć na oczy i zajrzeć w głąb swojej duszy aby zobaczyć siebie tak jak widzi nas Bóg , do tego potrzebny jest prawdziwy wstrząs, którym ma być zapowiadane przez Matkę Bożą Wielkie Ostrzeżenie. Aktualne wezwania Matki Bożej przynoszą tak wiele dobra, że dziwię się że niektórym księżom to przeszkadza. A właściwie...nie dziwię się.
  doceń 14
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama