107,6 FM

Kto powinien zainteresować się materacem nawierzchniowym?

Coraz większa ilość osób zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, jak ważny jest prawidłowy sen.

Spowodowane jest to systematycznie zwiększającą się wiedzą na temat snu i wszystkiego, co go otacza. Przesypiamy średnio 1/3 życia, a bez snu nie jesteśmy w stanie wytrzymać więcej niż 70 godzin, dlatego jakość naszego snu ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia psychicznego i fizycznego. Podłoże, na którym śpimy jest niezmiernie ważne, ponieważ wpływa na ułożenie naszego kręgosłupa podczas snu. Dla wielu osób zakup nowego materaca jest problematyczny, ponieważ nie śpią na tradycyjnym łóżku, tylko na sofie, czy rozkładanym narożniku. Jednakże istnieje bardzo funkcjonalne i praktyczne rozwiązanie, które pozwoli w zadowalającym stopniu zwiększyć poziom naszego snu. Tym rozwiązaniem jest materac nawierzchniowy. Czym się on charakteryzuje i jakimi parametrami należy kierować się podczas jego wyboru?
 

Materac nawierzchniowy, czyli skuteczne rozwiązanie na poprawę jakości snu

Poranne bóle pleców, są bardzo uciążliwą przypadłością, za którą często odpowiedzialny jest zły materac. Podczas snu (szczególnie w jego głębokiej fazie) pozostajemy przez długi czas w jednej pozycji. Jeśli wówczas nasz kręgosłup jest ułożony w nienaturalnej pozycji, to nacisk na kręgi wywołuje spięcie mięśni. Po takiej nocy kręgosłup jest bardzo spięty, dlatego występuje poranny ból pleców. Wymiana materaca na nowy wydaje się najbardziej rozsądnym rozwiązaniem, lecz wiele osób śpi na rozkładanych kanapach, czy wersalkach, w których wymiana materaca jest najzwyczajniej niemożliwa. Z tego powodu coraz większą popularnością cieszą się materace nawierzchniowe, ponieważ można je położyć na każdym rodzaju podłoża. Są one wykonane z pianki poliuretanowej, dzięki czemu doskonale dostosowują się do krzywizn ludzkiego ciała. Pianka pozwala także na łatwe zwinięcie materaca na dzień, kiedy nie jest on potrzebny. Jest to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób szukających poprawy jakości swojego snu. Co więcej, materac nawierzchniowy skutecznie układa kręgosłup w najbardziej naturalnej pozycji, dlatego rehabilitacja na nim jest efektywna.


 

 

Który materac nawierzchniowy jest najlepszy?

Wybierając materac nawierzchniowy, warto postawić na sprawdzoną firmę, taką jak Hilding Anders. Ta szwedzka firma od blisko 80 lat zajmuje się produkcją i dystrybucją materaców, które wyróżniają się swoją jakością. Na szczególną uwagę zasługuje materac Hilding bass, który jest materacem nawierzchniowym. Zbudowany jest on z wysokiej jakości pianki poliuretanowej, która układa kręgosłup w najbardziej naturalną pozycję, odciążając tym samy wszystkie kręgi. Materac ten może być używany na wersalkach, narożnikach, a dzięki swojej atrakcyjnej cenie jest znacznie tańszy niż wymiana wersalki na nową. Materac objęty jest 15-letnią gwarancją, ponieważ firma Hilding Anders jest pewna najwyższej jakości swoich materaców.
 

Materac Hilding Bass dostępny jest w sklepie internetowym sleepinghouse.pl. który wyróżnia się bardzo szeroką ofertą, a także atrakcyjnymi cenami.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama