107,6 FM

Czechy. Škoda ofiarowała 100 octavii dla medyków

Szpitale, służby socjalne, organizacje pozarządowe i domy opieki mogą wnioskować o samochody, które przeznaczone zostaną do walki z koronawirusem.

Sto nowych samochodów octavia podarowała Škoda dla organizacji medycznych i socjalnych w Republice Czeskiej - poinformował włoski dziennik „Il Messaggero”. Darowizna dotrze do instytucji w maju, dzięki wsparciu organizacji związkowej KOVO Union. Przekazanie 100 octavii 2.0 TDI Style, o wartości handlowej ponad 3 mln euro, odbędzie się w porozumieniu z ministrem zdrowia Adamem Vojtěchem oraz ministrem pracy i spraw socjalnych Janą Maláčovą.

Ponadto Škoda, która działa na kilku frontach, oddała bezpłatnie 150 skuterów elektrycznych (używanych w serwisie mobilnym BeRider) do dyspozycji lekarzy i służb medycznych w Pradze. We współpracy z Wydziałem Techniki Uniwersytetu w Pradze rozpoczęła drukowanie w technice 3D respiratorów wielokrotnego użytku kategorii FFP3. Produkcja przekroczyła już 750 sztuk, które zostały przekazane do dyspozycji Ministerstwu Zdrowia.

Na tym nie koniec. W miejscowości Mladá Boleslav, gdzie ma siedzibę Škoda Auto, rozpoczęła się także produkcja przyłbic ochronnych, które działy sprzedaży i logistyki, we współpracy z firmą badawczą Prusa Research, rozprowadzają w szpitalach. Od początku stanu zagrożenia dostarczono już ponad 14,6 tys. przyłbic. Są one produkowane także w zakładzie w Kvasinach i wykorzystywane przez personel wewnętrzny oraz pobliskie szpitale. Część personelu Škody włączyła się także w produkcję maseczek.

Na wsparcie służb socjalnych na terenach, gdzie firma ma swoje zakłady, przeznaczono dodatkowo 370 tys. euro.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama