107,6 FM

29.04.2020 | Życie duchowe w Internecie

Jak budować wspólnotę przez Internet, jak modlić się w sieci, uczestniczyć w liturgii i nie zapominać o życiu w realu - min. na te pytania odpowiadają ks. dr hab. Grzegorz Polok i dr hab. Aleksander Bańka.

ks. dr hab. Grzegorz Polok   ks. dr hab. Grzegorz Polok

-Brakuje mi ludzi - mówi ksiądz Grzegorz Polok. Rozmawiamy o tęsknocie i o tym, co się udaje z życia przenieść do Internetu. Grupy terapeutyczne, podkreśla ks. Polok, spotykają się i bardzo potrzebują wsparcia. Także modlitewnego.

-Kreatywność i indywidualne podejście, to bardzo ważne elementy naszego życia duchowego - radzi ks. Grzegorz Polok. Rozmawiamy też o konieczności oderwania się od własnych problemów i szukania osób, którym potrzebna jest pomoc.

 

dr hab. Aleksander Bańka   dr hab. Aleksander Bańka

Planujemy wirtualny Tyski Wieczór Uwielbienia, w Centrum Duchowości Ruchu Światło-Życie trwa formacja - mówi Aleksander Bańka. Rozmawiamy też o skrajnościach: z jednej strony fani internetowego pielgrzymowania i poszukiwań "najlepszej" Mszy Świętej w sieci, z drugiej coraz więcej osób mających dosyć liturgii przed szklanym ekranem.

Wiele nauczyliśmy się o sobie w czasie izolacji, czas wyciągnąć wnioski. Rozmawiamy o stawaniu w prawdzie i pracy nad sobą.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

21.00 Credo - rozmowy o wierze

21.00 Credo - rozmowy o wierze  

Porozmawiamy o muzyce od i dla Boga, o rozpoznawaniu znaków czasu, czy teraz jest czas łaski dla wierzących? Nie zabraknie też dużo dobrej muzyki.

 

 

Programy