107,6 FM

Śląskie. Więźniowie nagrywali dla dzieci wiersze, przygotowali też prezenty na Dzień Dziecka

Dzień Dziecka w więzieniu? W śląskich jednostkach już odbyły się wirtualne spotkania osadzonych z pociechami. Ale więźniowie - jak co roku - przygotowali też coś specjalnego dla najmłodszych dokładnie na poniedziałek.

W poniedziałek obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Tego dnia obdarowujemy swoje pociechy. Ale świętowanie odbywa się także w mniej sprzyjających warunkach. Jak informuje mjr Justyna Siedlecka, rzecznik prasowy śląskiej służby więziennej, w więzieniach już odbyły się wirtualne spotkania z pociechami osadzonych:

Więźniowie - jak co roku - przygotowali coś specjalnego dla najmłodszych dokładnie na poniedziałek. Tym razem obdarowani prezentami wykonanymi własnoręcznie przez osadzonych, będą podopieczni Stowarzyszenia Pomoc dla Kobiet i Dzieci im. Marii Niepokalanej w Katowicach. To stowarzyszenie, którego założycielką jest siostra Anna Bałchan.

Mówi major Justyna Siedlecka, rzecznik prasowy śląskiej służby więziennej:

Na Dzień Dziecka również przygotowują się w Parku Śląskim w Chorzowie. Wirtualne wycieczki, koncerty i konkursy z nagrodami - to tylko niektóre z atrakcji. Dzień Dziecka zostanie organizowany online, wraz z działającym w Parku skansenem, ogrodem zoologicznym i Stadionem Śląskim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama