107,6 FM

28 czerwca modlitwa o owoce beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego

Mimo przesunięcia z powodu epidemii daty beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego 28. dnia każdego miesiąca w stołecznej archikatedrze św. Jana Chrzciciela będzie kontynuowana modlitwa o jej owoce. Najbliższa odbędzie się w niedzielę - poinformowało PAP biuro prasowe archidiecezji warszawskiej.

Beatyfikacja prymasa Wyszyńskiego uzgodniona ze Stolicą Apostolską na 7 czerwca 2020 r. z powodu epidemii został bezterminowo zawieszona. Nowy termin zostanie ustalony i ogłoszony po ustaniu epidemii - poinformował 28 kwietnia kard. Kazimierz Nycz. W związku z tym przedłużono duchowe przygotowania do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia.

Jako datę cyklicznych spotkań w archikatedrze specjalnie wybrano 28. dzień miesiąca, aby w ten sposób nawiązać do daty śmierci kard. Stefana Wyszyńskiego 28 maja 1981 r.

Tego dnia o godz. 19.00 odbywała się uroczysta msza św. po której jest prelekcja poświęcona życiu i działalności prymasa Tysiąclecia. Wśród dotychczas zaproszonych gości byli m.in. ks. prof. Piotr Mazurkiewicz z UKSW, biblista ks. prof. Waldemar Chrostowski, prof. Krzysztof Koehler z UKSW oraz Krystyna Szajer i Anna Rastawicka z Instytutu Prymasowskiego.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama