107,6 FM

Jak być dobrym, a jak doskonałym?

Co dobrego mam czynić, aby otrzymać życie wieczne? Mt 19,16

Mt 19, 16-22

Pewien człowiek podszedł do Jezusa i zapytał: «Nauczycielu, co dobrego mam czynić, aby otrzymać życie wieczne?»

Odpowiedział mu: «Dlaczego Mnie pytasz o dobro? Jeden tylko jest Dobry. A jeśli chcesz osiągnąć życie, zachowuj przykazania».

Zapytał Go: «Które?»

Jezus odpowiedział: «Oto te: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, czcij ojca i matkę oraz miłuj swego bliźniego jak siebie samego».

Odrzekł Mu młodzieniec: «Przestrzegałem tego wszystkiego, czego mi jeszcze brakuje?»

Jezus mu odpowiedział: «Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj, co posiadasz, i daj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną!»

Gdy młodzieniec usłyszał te słowa, odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości.

Co dobrego mam czynić, aby otrzymać życie wieczne? Mt 19,16

Ewangelia z komentarzem. Jak być dobrym, a jak doskonałym?
Gość Niedzielny

Może zasmucony młodzieniec wrócił i faktycznie oddał wszystkie swoje posiadłości. Zachłanność w dążeniu do doskonałości ma swoją cenę, ale też nagroda jest wyjątkowa. Myślę, że zadawanie pytania, jak być dobrym i osiągnąć życie wieczne, i szukanie na nie odpowiedzi to cudowna sprawa. Często myślimy, że Bóg może nam ofiarować wiele, bo jest dobry, a my nie musimy nic robić. Może, jeśli tylko taka będzie Jego wola. Dzisiaj jednak Jezus mówi coś więcej – chcesz żyć wiecznie, wypełniaj przykazania. Rozumiem to również tak: jeśli chcemy mieć kontakt z Bogiem, nie możemy perfidnie przeciwstawiać się Jego woli.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..