107,6 FM

08.09.20| Czyściciele środowiska

Audycja sponsorowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Katowicach.

Posłuchaj audycji   Posłuchaj audycji

Kiedy ludzie coraz bardziej zaśmiecają środowisko, odpowiedzią przyrody musi być samoobrona. To najlepiej było widoczne na początku pandemii, kiedy z ostępów leśnych powychodziły zwierzęta, mniej uczęszczane chodniki zaczęły zarastać, a śmieci? Te pomału były rozkładane na czynniki pierwsze.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Sekrety przyrody

Sekrety przyrody   Katarzyna Widera-Podsiadło

Rozmowy Katarzyny Widera-Podsiadło z Piotrem Kardaszem skłaniają do refleksji nad potęgą przyrody, nad miejscem i rolą człowieka w niej, poznawania praw natury i procesów w niej zachodzących, również tych, na które wpływ ma człowiek. Wiedza i pasja Piotra Kardasza gwarantują pobudzenie ciekawości ekologicznej, służącej do samodzielnego i aktywnego dbania o otaczające nas środowisko.

Piotr Kardasz to dziennikarz, publicysta, autor wielu książek, poradników dotyczących hodowli i pielęgnacji roślin, pasjonat przyrody. Znany z licznych programów realizowanych m.in. również dla TVP Katowice, TVS, czy Radia Katowice. Posiadacz patentów w zakresie technologii ekologicznych, laureat prestiżowej nagrody „Eureka 2002” na targach w Brukseli za technologię rekultywacji terenów zdegradowanych „Izoling”.