107,6 FM

14.09.20| Wracamy do pożarów w Rudach Raciborskich

59 sekcji straży pożarnej (4700 osób), 3200 żołnierzy, 650 policjantów, 1220 osób z obrony cywilnej, 1150 pracowników Służby Leśnej tak w liczbach przedstawia się dramatyczny pożar sprzed 28 lat w lasach Nadleśnictwa Kuźnii Raciborskiej. Straty tylko w infrastrukturze wyniosły ponad 13 mld złotych. Straty przyrodnicze - niepowetowane i te najgorsze - ofiary w ludziach.

14.09.20| Wracamy do pożarów w Rudach Raciborskich   08.1992. Wielki pożar lasu w rejonie Kuźni Raciborskiej, Kędzierzyna-Koźla, Rud Raciborskich i Rudzińca Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Sekrety przyrody

Rozmowy Katarzyny Widera-Podsiadło z Piotrem Kardaszem skłaniają do refleksji nad potęgą przyrody, nad miejscem i rolą człowieka w niej, poznawania praw natury i procesów w niej zachodzących, również tych, na które wpływ ma człowiek. Wiedza i pasja Piotra Kardasza gwarantują pobudzenie ciekawości ekologicznej, służącej do samodzielnego i aktywnego dbania o otaczające nas środowisko.

Piotr Kardasz to dziennikarz, publicysta, autor wielu książek, poradników dotyczących hodowli i pielęgnacji roślin, pasjonat przyrody. Znany z licznych programów realizowanych m.in. również dla TVP Katowice, TVS, czy Radia Katowice. Posiadacz patentów w zakresie technologii ekologicznych, laureat prestiżowej nagrody „Eureka 2002” na targach w Brukseli za technologię rekultywacji terenów zdegradowanych „Izoling”.