107,6 FM

17.09.20| Niedźwiedź brunatny

Miś brunatny nie jest maskotką do przytulania, to najgroźniejszy drapieżnik - ostrzega dr Jerzy Parusel . Dyrektor Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego Górnego Śląska jest pasjonatem niedźwiedzim, przeszedł za nim blisko 6 km.

17.09.20| Niedźwiedź brunatny   SSAK NIEDZWIEDZ BRUNATNY MIS FOTO: HENRYK PRZONDZIONO / GOSC NIEDZIELNY HENRYK PRZONDZIONO
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Sekrety przyrody

Rozmowy Katarzyny Widera-Podsiadło z Piotrem Kardaszem skłaniają do refleksji nad potęgą przyrody, nad miejscem i rolą człowieka w niej, poznawania praw natury i procesów w niej zachodzących, również tych, na które wpływ ma człowiek. Wiedza i pasja Piotra Kardasza gwarantują pobudzenie ciekawości ekologicznej, służącej do samodzielnego i aktywnego dbania o otaczające nas środowisko.

Piotr Kardasz to dziennikarz, publicysta, autor wielu książek, poradników dotyczących hodowli i pielęgnacji roślin, pasjonat przyrody. Znany z licznych programów realizowanych m.in. również dla TVP Katowice, TVS, czy Radia Katowice. Posiadacz patentów w zakresie technologii ekologicznych, laureat prestiżowej nagrody „Eureka 2002” na targach w Brukseli za technologię rekultywacji terenów zdegradowanych „Izoling”.