107,6 FM

Co w numerze? #39

Rozmowa z nową parą diecezjalną Domowego Kościoła i wizja roku akademickiego z nauką zdalną oczami studentów. O czym jeszcze przeczytasz w najnowszym numerze?

W ostatnim wrześniowym numerze "Gościa Gliwickiego" pytamy studentów o ich doświadczenia ze zdalnym nauczaniem oraz pytamy o to, jak zapatrują się na wizję nowego semestru, w którym czeka na nich jeszcze wiele niewiadomych.

W tekście pt. "Semestr-widmo" rozmawiamy z Sebastianem z Tarnowskich Gór, tegorocznym maturzystą, który dostał się na Wojskową Akademię Techniczną i już zdążył wraz z całym plutonem trafić na kwarantannę, oraz z Agatą z Bytomia, która opowiada o swoich przygodach związanych ze studiowaniem w Hiszpanii w poprzednim roku akademickim.

Na dwóch stronach przeczytacie rozmowę z Iloną i Mariuszem Nowińskimi, nową parą diecezjalną Domowego Kościoła. W wywiadzie pytamy ich m.in. o ich zadania w nowej roli, relację innymi rodzinami i formację we wspólnocie Ruchu Światło-Życie, która może uratować małżeństwo.

Przed przypadającym w najbliższy wtorek świętem archaniołów, zaglądamy też do kościoła św. Jerzego w Gliwicach-Łabędach, który zdobią wizerunki archaniołów Michała i Gabriela. Ale nie było tak od zawsze, bo wcześniej w świątyni panował kompozycyjny chaos i dopiero oni zaprowadzili we wnętrzu swój anielski porządek.

Poza tym m.in. relacjonujemy konferencję dziekanów z biskupami i przedstawicielami kurii, piszemy o honorowym medalu przyznanym przez Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kościelnych księdzu Bogdanowi Kicingerowi oraz podajemy najważniejsze informacje z diecezji i regionu.

Nowy numer "Gościa Gliwickiego" na 27 września jest już dostępny w wydaniu papierowym i elektronicznym (pamiętaj o wybraniu dodatku gliwickiego).

Gość Niedzielny 39/2020
Gość Niedzielny
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama