107,6 FM

4.10.2020 | O miłości, winnicy i zbytniej pewności siebie

Siostra dr hab. Joanna Nowińska zachwyca się tym, jak Pan kocha swoją winnicę. Ks. dr hab Wojciech Węgrzyniak przestrzega przed postawą faryzeuszy i zawłaszczaniem prawdy. Dr Maria Miduch zachęca byśmy inspirowali się w naszym świętowaniu żydowskim Świętem Namiotów. Ks dr Leszek Makówka zabiera nas na wycieczkę do Tychów, gdzie podziwiamy klasztor franciszkanów wg. projektu polskiego Gaudiego Stanisława Niemczyka. Odwiedzamy też śląską winnicę w Murckach.

4.10.2020 | O miłości, winnicy i zbytniej pewności siebie   S. dr hab. Joanna Nowińska   S. dr hab. Joanna Nowińska

Zgniłe i cuchnące owoce - tak dosłownie brzmi tłumaczenie cierpkich jagód,  o których słyszymy w Pieśni o winnicy z Księgi Izajasza. Dlaczego zadbana przez winnica Pana tak rozczarowuje? Kto jest temu winien? Czy postanowienie Boga, żeby winnicę zniszczyć jest nieodwołalne? Na te pytania odpowiada siostra Joanna Nowińska.

Ks. dr hab. Wojciech Węgrzyniak   Ks. dr hab. Wojciech Węgrzyniak

 Zachłanność może nas zgubić - przekonuje ksiądz Wojciech Węgrzyniak. - Nie zapominajmy, że to, co jest na ziemi, nie jest nasze! W rozważaniu usłyszymy też o tym, czym może się skończyć niewłaściwa interpretacja Bożego Objawienia i zawłaszczanie Ewangelii.

Z dr Marią Miduch   Z dr Marią Miduch

Święto namiotów to dziękczynienie za udane plony. Przypomina nasze dożynki. Dlaczego warto inspirować się sposobem świętowania wierzących Żydów? Jak długo trwały biesiady, po co budowano  namioty i jaki smak miało podawane na stołach wino - opowiada dr Maria Miduch.

Z ks. dr. Leszkiem Makówką   Z ks. dr. Leszkiem Makówką

W nocy z3 na 4 października przezywamy Transitus, pamiątkę śmierci świętego Franciszka z Asyżu. Z księdzem Leszkiem Makówką zabieramy Was na wycieczkę do śląskiego Asyżu - do klasztoru franciszkanów w Tychach budowanego według projektu Stanisława Niemczyka. Zapraszamy też na spacer po winnicy, którą znajdziemy... w Katowicach!

Parafia Św. Franciszka i Św. Klary Tychy   Parafia Św. Franciszka i Św. Klary Tychy
Winnica Katowice   Winnica Katowice

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Słowo daję

Słowo daję  

Warto wrócić do fragmentów Biblii czytanych na niedzielnej Mszy Świętej. Warto spotkać ludzi, dla których Biblia jest życiową  i naukową pasją! Warto przeżyć niedzielę w rytmie Bożego Słowa!
Rozmowy z dr hab. siostrą Joanną Nowińską, refleksje ks. dr. hab. Wojciecha Węgrzyniaka, spotkanie przy stole z dr Marią Miduch i opowieści o żydowskich i chrześcijańskich świętach, wreszcie podróże szlakiem architektury sakralnej i inspirujących dzieł sztuki, na które wyruszymy  razem z  ks. dr. Leszkiem Makówką - Dominika Szczawińska zapraszam w każdą niedzielę po godzinie 11.00.

Programy