107,6 FM

Jakie innowacje znajdziesz w materacach ortopedycznych Hilding?

Rynek materacy przechodzi ciągła ewolucję i wraz z rozwojem technologii stosuje się coraz to nowsze rozwiązania uwzględniające zmianę trendów oraz potrzeb współczesnych użytkowników. Jeszcze nie tak dawno temu w sypialniach zwykłych osób dominowały materace sprężynowe, którego wkładka była wykonana z ciężkich stalowych sprężyn. Obecnie jednak odchodzi się od tych rozwiązań na rzecz różnego rodzaju pianek, choć same materace sprężynowe również przeszły dużą zmianę i dziś można je spotkać w ulepszonej formie. Dotyczy to również materacy ortopedycznych, których różne rodzaje stosowane są przez osoby w trakcie rehabilitacji czy te cierpiące na różnego rodzaju schorzenia kręgosłupa. Sprawdź, na co zwracać szczególną uwagę podczas doboru materacy rehabilitacyjnych i jakie innowacyjne rozwiązania w tym temacie przygotowała marka Hilding Anders.

Materac ortopedyczny – na jakie detale warto zwracać uwagę?

Głównym powodem sięgania po materac ortopedyczny jest chęć zadbania o swoje zdrowie. Wiele osób narzeka na poranne bóle pleców, które skutecznie pogarszają samopoczucie i negatywnie odbijają się na produktywności danego dnia. Choć jest to problem ignorowany i często zrzucany na karb nieregularnych godzin snu, codziennego stresu związanego z pracą i życiem prywatnym czy specyficznego trybu życia, to jego konsekwencje mogą się poważnie odbić na zdrowiu danej osoby. Leczenie urazów i zwyrodnień kręgosłupa bywa długie i często jest kosztowne, dlatego właśnie wielu lekarzy i specjalistów zaleca wymianę materaca, gdy pojawią się pierwsze niedogodności związane z nocnym wypoczynkiem.

Materace ortopedyczne nie różnią się zanadto zasadą działania od innych konstrukcji dostępnych na rynku – dalej ich głównym zadaniem jest zapewnienie podparcia kręgosłupowi (niezależnie od pozycji ciała podczas snu), by mięśnie miały szansę zregenerować się – jednak kluczowy jest tutaj sposób w jaki to robią. Warto zauważyć, że materace ortopedyczne są głównie tymi piankowymi, głównie ze względu na niski stopień twardości, ale również dlatego, że są wyjątkowo elastyczne. Dzięki temu idealnie pasują do łóżek rehabilitacyjnych czy szpitalnych, w których można regulować stopień nachylenia zagłówka. Stelaże ortopedyczne znaleźć można również w sypialniach osób, których rehabilitacja odbywa się zdalnie – dlatego tak ważne jest dobranie materaca, który będzie jednocześnie wygodny i odporny na zużywanie się.

Materac ortopedyczny – czy powinien być on również antyalergiczny?

Nie jest tajemnicą, że materace stanowią doskonałe miejsce do rozwoju chorobotwórczych drobnoustrojów, a złuszczona skóra, fragmenty włosów i paznokci czy pot stanowią idealną pożywkę dla roztoczy. Dotyczy to również materacy ortopedycznych, dlatego w konstrukcjach marki Hilding Anders zastosowano specjalną piankę lateksową, która zapobiega namnażaniu się niepożądanych elementów. Jej działanie zostało docenione zarówno przez branżowych specjalistów, jak i zwykłych użytkowników, co sprawiło, że materace tego skandynawskiego producenta znaleźć można zarówno u dużych dystrybutorów (Ikea, BRW, Agata Meble), jak i u mniejszych marek, jak choćby SleepMed.

Założona w 1939 r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków innowacyjnością, wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Ikea, Natura i Galaxy w Agata Meble, Immensity dla BRW czy też unikatowych rozwiązań zastosowanych w marce prywatnej Sleepmed.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama