107,6 FM

28.10.2020 | Opcja Benedykta

Pod tym hasłem -"opcja Benedykta" - wiele osób szuka wskazówek, jak odnaleźć się w neopogańskim świecie, jak żyć wartościami chrześcijańskimi, jak znaleźć busolę. Ojciec Włodzimierz Zatorski rozumie głód i pragnienie stojące u progu takich poszukiwań i zaprasza do wspólnej drogi.

ojciec Włodzimierz Zatorski   ojciec Włodzimierz Zatorski

-Nie możemy zmienić innych, każdy człowiek jest wolny. My mamy być świadkami. Szczególnie teraz, gdy mamy tyle antyświadectw...

Rozmawiamy o wyzwaniach, jakie stają przed wierzącymi w czasie kryzysu, a także o zagrożeniu, jakim jest ideologiczne przeżywanie wiary. - Grozi nam dziś bardzo postawa faryzeuszy, przekonanych o swojej pobożności. A to oni dokonali najgorszego grzechu: zabili Syna Bożego - przestrzega ojciec Włodzimierz Zatorski.

Jak dziś żyć duchowością świętego Benedykta? Jak całym życiem iść do Boga? Jak pracować nad każdym aspektem naszej codzienności?

 A może tak zamieszkać w klasztorze? Może wybrać życie monastyczne? To nie pytania retoryczne, czy abstrakcyjne wywody. W tej części rozmowy wyjaśnienie, czym jest "opcja Benedykta" - zaproszenie do wspólnego życia osób świeckich i mnichów.

 

Tyniec, opactwo benedyktyńskie   Tyniec, opactwo benedyktyńskie
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..