107,6 FM

26.11.20| Gatunki inwazyjne

Kochamy egzotykę. Uwielbiamy w ogrodzie rośliny, którymi możemy się pochwalić. Trzeba jednak uważać, bo można do ogrodu wprowadzić roślinę, która cały ogród zniszczy, bo będzie z gatunku inwazyjnych. I o takich roślinach mówi dr Jerzy Parusel.

26.11.20| Gatunki inwazyjne   Foto:Henryk Przondziono/Gość Niedzielny Henryk Przondziono
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Sekrety przyrody

Sekrety przyrody   Katarzyna Widera-Podsiadło

Rozmowy Katarzyny Widera-Podsiadło z Piotrem Kardaszem skłaniają do refleksji nad potęgą przyrody, nad miejscem i rolą człowieka w niej, poznawania praw natury i procesów w niej zachodzących, również tych, na które wpływ ma człowiek. Wiedza i pasja Piotra Kardasza gwarantują pobudzenie ciekawości ekologicznej, służącej do samodzielnego i aktywnego dbania o otaczające nas środowisko.

Piotr Kardasz to dziennikarz, publicysta, autor wielu książek, poradników dotyczących hodowli i pielęgnacji roślin, pasjonat przyrody. Znany z licznych programów realizowanych m.in. również dla TVP Katowice, TVS, czy Radia Katowice. Posiadacz patentów w zakresie technologii ekologicznych, laureat prestiżowej nagrody „Eureka 2002” na targach w Brukseli za technologię rekultywacji terenów zdegradowanych „Izoling”.