107,6 FM

13.12.2020 | Radujcie się!

Trzecia niedziela adwentu, to niedziela gaudete, czyli niedziela radości. Czego radość ta ma dotyczyć? Czy chodzi o zbliżające się święta? Czy wspominanie Wcielenia pomaga nam w oczekiwaniu na powtórne przyjście Pana?

13.12.2020 | Radujcie się!  

"Unikajcie wszelkiego rodzaju zła!" - pisze do Tesaloniczan apostoł Paweł. Siostra Joanna Nowińska wyjaśnia wskazówki moralne zawarte w liście, podpowiada, że nie chodzi o doskonałość, ale o otwarcie na moc Bożą i pozwolenie na to, by przeniknęła nas Jego świętość. Mamy do czynienia z przesunięciem akcentów - z nas samych i naszych wysiłków na Boga.

Brat Szymon Janowski o naszej tęsknocie za Mesjaszem. W czasie kryzysu szukamy jasnych znaków, autorytetów, liderów, ale warto pamiętać, że dla chrześcijan Mesjaszem jest jedynie Jezus Chrystus.

- Chrystus nie jest nazwiskiem Jezusa - Chrystus znaczy namaszczony - wyjaśnia dr Maria Miduch. Kim dla wierzących Żydów był mesjasz, dlaczego mesjaszem nazywano króla i dlaczego Żydzi nie rozpoznali mesjasza w Jezusie?

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Słowo daję

Słowo daję  

Warto wrócić do fragmentów Biblii czytanych na niedzielnej Mszy Świętej. Warto spotkać ludzi, dla których Biblia jest życiową  i naukową pasją! Warto przeżyć niedzielę w rytmie Bożego Słowa!
Rozmowy z dr hab. siostrą Joanną Nowińską, refleksje ks. dr. hab. Wojciecha Węgrzyniaka, spotkanie przy stole z dr Marią Miduch i opowieści o żydowskich i chrześcijańskich świętach, wreszcie podróże szlakiem architektury sakralnej i inspirujących dzieł sztuki, na które wyruszymy  razem z  ks. dr. Leszkiem Makówką - Dominika Szczawińska zapraszam w każdą niedzielę po godzinie 11.00.

Programy