107,6 FM

20.12.2020 | Jak usłyszeć Pana?

Czytania z czwarta niedziela adwentu zachęcają do tego, by przyjrzeć się ludziom słuchającym Pana - król Dawid, prorok Natan i Maryja są bohaterami dzisiejszej audycji.

20.12.2020 | Jak usłyszeć Pana?  

Siostra Joanna Nowińska zwraca uwagę na zachowanie proroka Natana, który doradzał królowi Dawidowi nie słuchając głosu Pana. Na logikę, wydawało się, że słuszne jest, by Dawid budował światynię. Zamiary Boga były jednak inne.

Brat Szymon Janowski zastanawia się nad tym, jak wyglądał moment Zwiastowania. Czy aby usłyszeć głos Boga trzeba się zatrzymać, czy można usłyszeć Pana w biegu?

O żydowskim święcie Chanuka i o wdzięczności za świątynię - miejsce spotkania z Bogiem - mówi dr Maria Miduch,.

Ks. dr Leszek Makówka o świątecznym wystroju, potrzebie świętowania, budowaniu szopek i o kontrowersjach wokół stajenki na Placu Świętego Piotra w Watykanie. Rozmawiamy także o przeżywaniu Świąt w czasie pandemii - o odpowiedzialności i trosce o innych.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Słowo daję

Słowo daję  

Warto wrócić do fragmentów Biblii czytanych na niedzielnej Mszy Świętej. Warto spotkać ludzi, dla których Biblia jest życiową  i naukową pasją! Warto przeżyć niedzielę w rytmie Bożego Słowa!
Rozmowy z dr hab. siostrą Joanną Nowińską, refleksje ks. dr. hab. Wojciecha Węgrzyniaka, spotkanie przy stole z dr Marią Miduch i opowieści o żydowskich i chrześcijańskich świętach, wreszcie podróże szlakiem architektury sakralnej i inspirujących dzieł sztuki, na które wyruszymy  razem z  ks. dr. Leszkiem Makówką - Dominika Szczawińska zapraszam w każdą niedzielę po godzinie 11.00.

Programy