107,6 FM

27.12.2020| Rodzina z problemami

W Uroczystość Świętej Rodziny zachęcamy do zadania pytania, co czyni życie świętym? Idealne zachowanie, słuszne wybory, brak problemów? Liturgia Słowa zachęca nas do twego, byśmy przyjrzeli się, jak z życiowymi wyzwaniami radzili sobie Abraham i Sara oraz Józef i Maryja.

27.12.2020|  Rodzina z problemami  

O wierze Abrahama, która nie była wiarą w ciemno, ale była zbudowana na pełnej zaangażowania rozmowie z Bogiem - mówi siostra Joanna Nowińska.

Brat Szymon Janowski przygląda się Maryi i Józefowi ofiarującym Jezusa w Świątyni. Zastanawiamy się jak ważne jest zachowywanie tradycji, trzymanie się przepisów i zwyczajów.

Rodzina z problemami - tak widzi Maryję, Józefa i Jezusa dr Maria Miduch. Jak radzili sobie z problemami, jak daleko ich historii do opowieści z bajki?

Z księdzem dr Leszkiem Makówką wracamy do fragmentów Liturgii Słowa mówiących o wierze Abrahama i zachęcamy do zatrzymania się przed ikoną Trójcy Świętej Rublowa.

27.12.2020|  Rodzina z problemami  

 

 

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Słowo daję

Słowo daję  

Warto wrócić do fragmentów Biblii czytanych na niedzielnej Mszy Świętej. Warto spotkać ludzi, dla których Biblia jest życiową  i naukową pasją! Warto przeżyć niedzielę w rytmie Bożego Słowa!
Rozmowy z dr hab. siostrą Joanną Nowińską, refleksje ks. dr. hab. Wojciecha Węgrzyniaka, spotkanie przy stole z dr Marią Miduch i opowieści o żydowskich i chrześcijańskich świętach, wreszcie podróże szlakiem architektury sakralnej i inspirujących dzieł sztuki, na które wyruszymy  razem z  ks. dr. Leszkiem Makówką - Dominika Szczawińska zapraszam w każdą niedzielę po godzinie 11.00.

Programy