107,6 FM

24.02.2021 | Skazani na walkę?

Z dominikaninem ojcem Jackiem Szymczakiem szukamy odpowiedzi na pytanie, dlaczego tak rzadko w homiliach i nauczaniach słyszymy o walce duchowej? Czy wiemy na czym ona polega, z kim mamy walczyć i jakie umiejętności są niezbędne?

 Ojciec Jacek Szymczak przyznaje, że osobiście widzi potrzebę zmierzenia się z prawdą o sobie. - Osąd to za mało - podkreśla - potrzebujemy konkretnych umiejętności, by poradzić sobie z problemami życia duchowego.

Jeśli do spowiedzi przychodzimy wciąż z tymi samymi grzechami, to znak, że nie analizujemy sytuacji, nie szukamy korzeni błędów, nie mamy podejścia strategicznego do walki z grzechem. Walczymy ze skutkami zamiast z przyczynami.

 

Ojciec Jacek zachęca, by mieć kogoś, kto towarzyszy nam w życiu duchowym, komu możemy się zwierzyć, opowiedzieć nie tylko o naszych grzechach, ale także o pokusach z jakimi się zmagamy. Zastanawiamy się kim powinien być ktoś przed kim się otworzymy.

 

Sun Tzu - chiński traktat o sztuce prowadzenia wojny może być dla nas podpowiedzią, jak prowadzić walkę duchową. Wygrywa nie ten, kto macha szabelką, ale ten, kto ma taktykę.

 

 

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

21.00 Credo - rozmowy o wierze

21.00 Credo - rozmowy o wierze  

Porozmawiamy o muzyce od i dla Boga, o rozpoznawaniu znaków czasu, czy teraz jest czas łaski dla wierzących? Nie zabraknie też dużo dobrej muzyki.

 

 

Programy