107,6 FM

28.02.2021 |Czy Bóg wystawia nas na próbę?

Dwa bardzo znane ale i stanowiące ogromne wyzwanie interpretacyjne obrazy przynosi niedzielna Liturgia Słowa. Pierwszy - ofiara z Izaaka, którą idzie złożyć Abraham, każe nam pytać o to, czy Bóg jest okrutny i wystawia nas na próby? Drugi obraz - przemienienie na Górze Tabor - objawia nam tajemnicę bóstwa Chrystusa i zderza nas z pytaniem o to, czym jest powstanie z martwych.

-Bóg wie o nas wszystko. Nie potrzebuje wystawiać nas na próbę by, dowiedzieć się co zrobimy. Próba zatem jest dla nas, próba jet dla Abrahama, by zmierzył się z tym, czy ufa Bogu, czy ma z nim relację - wyjaśnia dr hab. siostra Joanna Nowińska.

Co oznaczają słowa, że Bóg "nie oszczędził swojego Syna, ale Go za nas wydał"? O Izaaku, który jest typem Chrystusa mówi dr hab, siostra Joanna Nowińska.

Dr Maria Miduch wyjaśnia dlaczego przemienieniu na Górze Tabor towarzyszyli Mojżesz i Eliasz?

Z ks. dr Leszkiem Makówką poszukujemy dzieł sztuki przedstawiających Chrystusa Boga - Człowieka, Chrystusa przemienionego. Ruszamy do Muzeum Watykańskiego, do Manopello a także do Nowego Sącza.

28.02.2021 |Czy Bóg wystawia nas na próbę?  

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Słowo daję

Słowo daję  

Warto wrócić do fragmentów Biblii czytanych na niedzielnej Mszy Świętej. Warto spotkać ludzi, dla których Biblia jest życiową  i naukową pasją! Warto przeżyć niedzielę w rytmie Bożego Słowa!
Rozmowy z dr hab. siostrą Joanną Nowińską, refleksje ks. dr. hab. Wojciecha Węgrzyniaka, spotkanie przy stole z dr Marią Miduch i opowieści o żydowskich i chrześcijańskich świętach, wreszcie podróże szlakiem architektury sakralnej i inspirujących dzieł sztuki, na które wyruszymy  razem z  ks. dr. Leszkiem Makówką - Dominika Szczawińska zapraszam w każdą niedzielę po godzinie 11.00.

Programy