107,6 FM

Polubić przykazania

Przykazania, polecenia, reguły, zobowiązania - czy są czymś, co nas cieszy, daje poczucie bezpieczeństwa i porządku, czy raczej napawa poczuciem winy i ciągłego niedorastania do ideału?

- Przez dekalog Bóg chce pomóc wędrującym przez pustynię klanom, by zaczęły funkcjonować razem. Celem jet pomoc Izraelowi - siostra dr hab. Joanna Nowińska wyjaśnia, jaki Bóg objawił się Izraelitom w przykazaniach, o czym zapewniał naród wybrany i dlaczego dawał tak precyzyjne wskazówki.

Żydzi chcą znaków, Grecy mądrości - pisze święty Paweł - tymczasem odpowiedzią na te oczekiwania jest Chrystus ukrzyżowany. Dlaczego ta odpowiedź Boga jest dobrą nowiną - mówi siostra Joanna Nowińska.

O tym jak łatwo usprawiedliwiać swoje emocje, błędy i sądy ewangelią o Jezusie wyrzucającym przekupniów ze świątyni mówi dr Maria Miduch.

Gdzie znajduje się arka przymierza z kamiennymi tablicami z przykazaniami, zastanawia się ks. dr Leszek Makówka.

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Słowo daję

Warto wrócić do fragmentów Biblii czytanych na niedzielnej Mszy Świętej. Warto spotkać ludzi, dla których Biblia jest życiową  i naukową pasją! Warto przeżyć niedzielę w rytmie Bożego Słowa!
Rozmowy z dr hab. siostrą Joanną Nowińską, refleksje ks. dr. hab. Wojciecha Węgrzyniaka, spotkanie przy stole z dr Marią Miduch i opowieści o żydowskich i chrześcijańskich świętach, wreszcie podróże szlakiem architektury sakralnej i inspirujących dzieł sztuki, na które wyruszymy  razem z  ks. dr. Leszkiem Makówką - Dominika Szczawińska zapraszam w każdą niedzielę po godzinie 11.00.