107,6 FM

14.03.21| Olbrzymi problem

Bo otyłość u dzieci, zwłaszcza w czasie pandemii zaczyna być coraz większym problemem. Psychodietetycy alarmują: Czas na zmiany. O tym w audycji, ale również o niewłaściwym motywowaniu dziecka i nagradzaniu finansowym za pracę i obowiązki.

 

 

14.03.21| Olbrzymi problem   Roman Koszowski /Foto Gość

Kolejne smakołyki lądują na talerzu uczącego się dziecka. "Niech je, bo cały czas siedzi przed komputerem więc niech sobie osłodzi życie"-mawiamy i dajemy łakocie. A tymczasem specjaliści alarmują: Czas na zmiany. Psychodietetyk Joanna Mayer-Skruch:

Zewnętrza i wewnętrzna motywacja? Tak z tym, że jedna prowadzi do celu i dziecko znajdzie w sobie chęć na naukę, sprzątanie i wiele innych czynności, których na co dzień nie lubi robić, a drugi rodzaj nie da tego efektu. Jak właściwie motywować dziecko? O tym Janusz Piekarski z Warsztatów Sportowych Stella.

Płacicie dzieciom za posprzątanie pokoju? Ponoć są rodzice, którzy finansowo wynagradzają za wszystko. O konsekwencjach takiego postępowania  Dawid Tomaszewski    ze Szkoły Nowej Mowy.

I jeszcze o dzieciach, które są inne i których nikt w grupie nie akceptuje. Jak sobie radzić z wyizolowaniem i skąd się owa inność bierze?

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..