107,6 FM

9.05.2021 | Ewangelia bliskości

-Nazwałem was przyjaciółmi, miłujcie się wzajemnie, Bóg jest miłością - dobrze nam słuchać słów z dzisiejszych czytań. Co miał na myśli apostoł Jan i dlaczego jego ewangelię można nazwać ewangelią bliskości - wyjaśnia min. dr Maria Miduch.

Kim był Korneliusz, dlaczego Duch Święty zstąpił na niego zanim został ochrzczony i czym spotkanie z poganami było dla apostoła Piotra - wyjaśnia dr hab. s. Joanna Nowińska.

Bóg jest miłością. Czy jesteśmy do Niego podobni?

Dr Maria Miduch o Janowej ewangelii mówi "ewangelia bliskości". Czym jest wyznanie Jezusa, że nazywa nas swymi przyjaciółmi?

Co o miłości mówi sztuka sakralna? Czy można w niej spotkać miłość i do czego jest podobna? Do zwiedzania zaprasza ks. dr Leszek Makówka.

 

 

 

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Słowo daję

Słowo daję  

Warto wrócić do fragmentów Biblii czytanych na niedzielnej Mszy Świętej. Warto spotkać ludzi, dla których Biblia jest życiową  i naukową pasją! Warto przeżyć niedzielę w rytmie Bożego Słowa!
Rozmowy z dr hab. siostrą Joanną Nowińską, refleksje ks. dr. hab. Wojciecha Węgrzyniaka, spotkanie przy stole z dr Marią Miduch i opowieści o żydowskich i chrześcijańskich świętach, wreszcie podróże szlakiem architektury sakralnej i inspirujących dzieł sztuki, na które wyruszymy  razem z  ks. dr. Leszkiem Makówką - Dominika Szczawińska zapraszam w każdą niedzielę po godzinie 11.00.

Programy