107,6 FM

23.05.2021 | Zstąpienie Ducha Świętego

 

-Duch Święty zstąpił na apostołów w żydowskie Święto Tygodni Szawuot - przypomina dr hab. s. Joanna Nowińska - to święto drugich zbiorów, ale to też święto, kiedy celebrowano dar Prawa. Bóg zsyła Ducha bo chce aby każdy odkrył istotę Prawa, Boży zamysł - byśmy zrozumieli Jego myśl.

Każdego z nas dopada pożądliwość - komentuje List św. Pawła do Galatów s. Joanna Nowińska. Dlaczego nie ma zgody między duchem a ciałem i skąd pragnienie Pawła, by nie podlegać Prawu?

Kim jest Paraklet? Kogo nazywano w ten sposób w starożytności? O tym, że Duch Święty jest osobą przypomina dr Maria Miduch. Podkreśla, że na chrzcie świętym otrzymujemy pełnię daru Ducha Świętego dlatego też wołając o zstąpienie Ducha Świętego powinniśmy wołać do swojego wnętrza.

Z ks. dr. Leszkiem Makówką odwiedzamy kościół pw. Ducha Świętego w Tychach i odczytujemy zamysł Jerzego Nowosielskiego. O darze Ducha Świętego dla każdego człowieka przekonują nas też mozaiki w Bazylice Św. Marka w Wenecji.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Słowo daję

Warto wrócić do fragmentów Biblii czytanych na niedzielnej Mszy Świętej. Warto spotkać ludzi, dla których Biblia jest życiową  i naukową pasją! Warto przeżyć niedzielę w rytmie Bożego Słowa!
Rozmowy z dr hab. siostrą Joanną Nowińską, refleksje ks. dr. hab. Wojciecha Węgrzyniaka, spotkanie przy stole z dr Marią Miduch i opowieści o żydowskich i chrześcijańskich świętach, wreszcie podróże szlakiem architektury sakralnej i inspirujących dzieł sztuki, na które wyruszymy  razem z  ks. dr. Leszkiem Makówką - Dominika Szczawińska zapraszam w każdą niedzielę po godzinie 11.00.