107,6 FM

16.05.2021 | Wniebowstąpienie

Biblijne obrazy wniebowstąpienia otwierają nas przyszłość, mówią o tym, czego may się spodziewać i co mamy robić czekając na powtórne przyjście Pana.

 

Z dr hab. siostrą Joanną Nowińską rozmawiamy o obietnicy Ducha Świętego. Szukamy świadectw o tym, że Duch Święty został dany. Po czym poznajemy, że uczniowie otrzymali Ducha Świętego?

- Ewangelizowanie nie jest misją chrześcijan, ale jest ich tożsamością- wyjaśnia siostra Joanna Nowińska. Rozmawiamy o budowaniu jedności polegającym na wsłuchaniu w Bożego Ducha.

Co stało się z Jezusem, kiedy w momencie wniebowstąpienia zniknął uczniom sprzed oczu? Z dr Marią Miduch zastanawiamy się nad tym, co oznaczają słowa: "zasiadł po prawicy Boga".

 

Meczet Wniebowstapienia na Górze Oliwnej   Meczet Wniebowstapienia na Górze Oliwnej

Z ks. dr Leszkiem Makówką wyruszamy na Górę Oliwną. Czy ślady stopy Jezusa na skale w Meczecie Wniebowstąpienia mają znaczenie dla naszej wiary? Jak dziś, w czasie konfliktu i zbrojnych zamieszek w Jerozolimie, rozumieć polecenia wstępującego do Ojca Jezusa?

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Słowo daję

Warto wrócić do fragmentów Biblii czytanych na niedzielnej Mszy Świętej. Warto spotkać ludzi, dla których Biblia jest życiową  i naukową pasją! Warto przeżyć niedzielę w rytmie Bożego Słowa!
Rozmowy z dr hab. siostrą Joanną Nowińską, refleksje ks. dr. hab. Wojciecha Węgrzyniaka, spotkanie przy stole z dr Marią Miduch i opowieści o żydowskich i chrześcijańskich świętach, wreszcie podróże szlakiem architektury sakralnej i inspirujących dzieł sztuki, na które wyruszymy  razem z  ks. dr. Leszkiem Makówką - Dominika Szczawińska zapraszam w każdą niedzielę po godzinie 11.00.