107,6 FM

6.06.2021 | Pomylić Jezusa ze złym duchem?

- A uczeni w Piśmie, którzy przyszli z Jerozolimy, mówili: «Ma Belzebuba i mocą władcy złych duchów wyrzuca złe duchy» - słyszymy w dzisiejszej ewangelii. W odpowiedzi Jezus wyjaśnia, czym jest grzech przeciw Duchowi Świętemu i dlaczego nie będzie odpuszczony?

 

Wszechwiedzący Bóg pyta w raju Adama: gdzie jesteś? Człowiek po pierwszym grzechu ukrywa się i nie odpowiada Bogu. Dlaczego? Na te pytania odpowiada siostra dr hab. Joanna Nowińska.

"Będziemy mieli mieszkanie od Boga, dom nie ręką uczyniony, lecz wiecznie trwały w niebie" - czytamy w Drugim Liście Św. Pawła do Koryntian. Czego dotyczy ta obietnica? Co mówi nam o Bogu i o naszej przyszłości wyjaśnia siostra Joanna Nowińska.

- Misja Jezusa nie była łatwa, jego nauczanie nie zawsze spotykało się z entuzjazmem, na swojej drodze spotykał tych, którzy widzieli w nim kogoś, kto odszedł od zmysłów, kto działa mocą Belzebuba. Dr Maria Miduch tłumaczy, czym jest grzech przeciw Duchowi Świętemu.

Dlaczego artyści interesują się diabłem? Jak go przedstawiają, gdzie w przeszłości umiejscawiano wizerunki diabła i jakie miały znaczenie dla wierzących? Rozmowa z historykiem sztuki ks.dr Leszkiem Mahówką.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Słowo daję

Warto wrócić do fragmentów Biblii czytanych na niedzielnej Mszy Świętej. Warto spotkać ludzi, dla których Biblia jest życiową  i naukową pasją! Warto przeżyć niedzielę w rytmie Bożego Słowa!
Rozmowy z dr hab. siostrą Joanną Nowińską, refleksje ks. dr. hab. Wojciecha Węgrzyniaka, spotkanie przy stole z dr Marią Miduch i opowieści o żydowskich i chrześcijańskich świętach, wreszcie podróże szlakiem architektury sakralnej i inspirujących dzieł sztuki, na które wyruszymy  razem z  ks. dr. Leszkiem Makówką - Dominika Szczawińska zapraszam w każdą niedzielę po godzinie 11.00.

Programy