107,6 FM

Wirtualne biura – co to takiego?

Wiele kosztów prowadzenia firmy rośnie, więc przedsiębiorcy coraz częściej myślą o ograniczeniu stałych opłat.

Dużo z nich generuje posiadanie siedziby oraz sekretariat. Aby zmniejszyć te koszty rozważ przejście na wirtualne biuro.

Ryczałt od przychodu, czyli konieczność zmniejszenia kosztów

Obecnie rządzący proponują przedsiębiorcom przejście na ryczałt ewidencjonowany. Jest to podatek płacony od przychodu działalności gospodarczej a nie od dochodu. Dochód stanowił właśnie przychód minus koszty, na które była najczęściej brana faktura VAT. Podatek ryczałtowy jest prosty w rozliczeniu, ale opłacalność jego jest tylko wtedy, gdy firma nie ma kosztów, albo jej koszty są jak najmniejsze. Wykupując wirtualne biuro jesteś w stanie pozbyć się kosztu wynajmu biura na siedzibę firmy, opłat eksploatacyjnych za biuro a także pracowników, którzy w tym biurze by musieli przebywać.

Dla jakich firm wirtualne biura?

W związku z bardzo dynamiczną cyfryzacją naszego życia wirtualne biura świetnie sprawdzą się dla 90% firm. Obecnie nie ma już litości dla osób wzbraniających się przed używaniem komputera oraz internetu. Klienci większości firm zgłaszają się szukając w internecie nie tylko firmowej strony www, ale także opinii o danej firmie. Za zaoszczędzone środki na posiadaniu biura wirtualnego niestety trzeba nauczyć się reguł obowiązujących w cyfrowym świecie, czyli jak mieć wysoko wypozycjonowaną stronę www, jak pozyskać pozytywne opinie od klientów i jak oferować dla cyfrowego świata treści, które będą cieszyły się popularnością.

Jako przedsiębiorca musisz te sprawy rozpoznać samemu – nikt Cię w tym nie wyręczy.

Wirtualne biura dla spółek

Obecnie rządzący oprócz ryczałtu ewidencjonowanego dla działalności gospodarczych polecają także przechodzenie większych działalności gospodarczych na spółkę z o.o. Wielkim sukcesem, który przytaczają jest obniżka CIT dla mniejszych spółek do 9% od dochodu spółki.

Spółka kapitałowa może mieć siedzibę w biurze wirtualnym – jest to popularne szczególnie w Warszawie, w której ludzie żyją w dużym pośpiechu i nie są w stanie zarejestrować spółki u siebie w mieszkaniu z różnych względów. Po pierwsze to żadna przyjemność żyć w mieszkaniu razem ze spółką z o.o. Do spółki zawsze może przyjść kontrahent, albo urzędnik sprawdzający czy w siedzibie spółki ktoś jest, pod rygorem wykreślenia spółki z rejestru VAT, gdyby nikogo nie było.

Drugą kwestią jest odbiór listów poleconych. Wirtualne biuro to nie tylko sam lokal, którego adres wpisuje się do KRS czy CEiDG jako adres siedziby spółki. To także sekretariat z dyżurującymi w nim pracownikami, którzy odbierają od listonoszy lub kurierów całą korespondencję, informują o niej klientów wirtualnego biura za pomocą email lub SMS a także wykonują jej skany do PDF.

Gdzie wykupić wirtualne biuro?

Wirtualne biura znajdują się we wszystkich miastach Polski, ale jedna lokalizacja jest szczególna a zarazem dostępna dla członków zarządów czy wspólników spółek mieszkających w dowolnej części kraju. Tą lokalizacją jest Warszawa Śródmieście. Wirtualne biura w Warszawie Śródmieście
(np. biurowirtualnewarszawa.pl) to biura położone w zabytkowych kamienicach, otoczonych wielkimi biurowcami, takimi jak Varso Tower, Q22, Rondo 1 czy Skyliner. Zwróć uwagę na stałość prowadzenia wirtualnych biur, jeśli właścicielem lokalu jest ta sama osoba, która prowadzi wirtualne biura. To ważne, aby adres siedziby spółki w KRS był niezmienny bardzo długo.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama